390 بازدید ::: 4:11 ::: ۱۴۰۱/۰۷/۱۳

پاورپوینت مشاوره و درمان پیمان شکنی در روابط زناشویی

پیمان شکنی

اگر چه به نظر می رسد اکثر مسایل اخیر بین زوجین و دادگاه های طلاق بحث پیمان شکنی است ولی آنچه که در اتاق مشاوره ریشه یابی می شود.. علاوه بر زمینه های اجتماعی این بحران که بحث عادی سازی رسانه ها و تحریک های هیجانی مسموم است… پیمان شکنی نتیجه یک فرایند درون فردی، فرد پیمان شکن است که ریشه های آن ممکن است به بحرانی در تجربیات فرد از جمله کودکی او برگردد و یا همچنین به فرآیند بین فردی زوجین که در چرخه تعاملی شان دچار گره های ارتباطی هستند مربوط شود… مثلا زوجی را در نظر بگیرید که شیوه های ابراز احساس.. و پرداختن به نیازهای هیجانی یکدیگر را بلد نباشند و کار وقتی سختر می شود که بخواهند از پس یک مساله که اختلاف عقیده دارند بربیایند … مساله ارتباط جنسی هم یکی از عوامل اصلی این بحران است… و معمولا ادغامی از همه اینها … می تواند زمینه این بحران را بوجود آورد.

آنچه که در جلسات پیمان شکنی زوجین بررسی می شود، به ریشه های فرسودگی عاطفی، روانی و حتی جسمانی زوجین پرداخته می شود تا رد پای این اتفاق شناسایی و درمان شود.. سپس بر بازسازی رابطه در ابعاد مختلف کشش، صمیمیت و تعهد کار می شود … و بهبود رابطه زناشویی تجربه می شود.

امیدوارم روزی شاهد این بلوغ باشیم که حریم زندگی یک خانواده، آنقدر برایمان مقدس باشد که به خودمان اجازه ندهیم به خاطر کمبودها… ترکی به ظرف وجودش بزنیم… و به جای آن هر وقت احساس کردیم نیازهایمان را در جای خارج از خونه جستجو می کنیم .. زنگ خطر را بشنویم …

 

 

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

 

 

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.