499 بازدید ::: 12:01 ::: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

قانون مورفی خیانت

قانون مورفی خیانت را در چند قسمت به قلم دکتر سعادتی
برای آنانکه زدگی شان دستخوش یکی از آسیب زا ترین داستان های زندگی زناشویی، یعنی خیانت شده است…

خیانت

قانون مورفی خیانت

وارد دفترم که شدند اول فکر کردم برای مشاوره پیش از ازدواج آمده اند چون ترگلی و مرگلی از سرورویشان می بارید. هنگام ورود دختر و پسرهایی که برای مشاوره پیش از ازدواج می آیند اولین قدمم آن است که پیچ قضاوت یهویی ام را سفت سفت می کنم که مبادا کلیشه های ذهنم روی تصمیم ازدواج این دو تاثیر بگذارد.
وقتی نشستند خوش و بشی با هردویشان کردم:«خوش آمدید… برای امر خیر مشاوره ازدواج آمده اید؟»
خنده ی تلخ خانم نشان از آن بود که گویا شوخی زشتی کرده باشم، خودم را جمع و جور کردم «نخیر جناب دکتر با اجازتون برای امر خیر مشاوره خیانت آقا تشریف آورده ایم.»
قلبم انگار یهویی یادش افتاده باشد که وظیفه اش خونرسانی است به یکباره پمپاژ خونی بود که تمام بدنم را گرفت و فشارم زد بالا، کمی ریلکس کردم همه این امور ده ثانیه بیشتر طول نکشید.به آقا نگاه کردم سرش را انداخت پایین، در مشاوره خیانت یک اصل دارم اگر فرد خائن از کرده خود پشیمان باشد با تمام وجود برای زندگی شان می جنگم در غیر اینصورت جلسه را مدیریت می کنم و در آخر جلسه عملا بهشان می گویم که لطفا دیگر تشریف نیاورید.
مردک پشیمان بود از خانم خواستم شرح ماوقع دهد:«راستش دکتر ما ۷ سال است مثل دسته گل، به خدا طلایی تر از آنچه فکرش را بکنید با هم زندگی کردیم اما چند روز پیش فهمیدم که» دستمال را ب خانم پیشکش می کنم چقدر سخت است اینگونه گریه کردن هایی که از سر درد عمیق است منم دردم می آید…
روان زن بهم ریخته است گویی دارد رسما پیر می شود آه می کشد به مرد چشمک می زنم که بغلش کند اما پسش می زند «با اون دستای کثیفت به من دست نزن لعنتی خائن…. واقعا من چی برات کم گذاشته بودم؟ چرا با من این کار رو کردی؟ ۷ سال هرشبی که خواستی کنارت بودم… ی بار تو بهت نگفتم… یه بار از گل بهت نازک تر نگفتم… آخه چرا؟ آخه چرا؟؟ آخه چرا؟؟؟؟» مرد سرش را پایین می اندازد.
پیدا کردن واژه برای شروع مکالمه با این زن بسیار مشکل است.رو به مرد می کنم «خدا لعنتت کنه بی انصاف چه کردی با این طفل معصوم؟؟ به خدا دکتر… هیسسسس…. حرف نزن لازم نکرده شما حرف بزنی»اشک هایش را پاک می کند آرایشش کامل بهم خورده «دکتر باورت میشه ۷ سال، همه فامیل به رابطه ما غبطه می خوردند به خدا دکتر نمی دونی چقدر خوب بودیم ،بعضی شب ها با خودم فکر می کردم از من دختری خوشبخت تر هم هست آیا؟ با خودم می گفتم قطعا هست ولی شاید اطراف ما نباشه. همه فامیل به ما غبطه می خوردند ،همه می گفتن خوش به حال تو با این شوهرت ،باور کنید تا همین چند شب پیش اگر می گفت بمیر من می مردم تا همین چند شب پیش من اصلا نمی دونستم کارت حقوقی چیه با عشق کار می کردم و همه چیز دست اون بود همه ایران و چند تا کشور خارجی رو با هم گشتیم وای که چه روزای خوبی…. »و دوباره دستمال می شود انیس اشک های ناز دخترک.
به مرد می گویم باهاش حرف بزن فقط نگو چی بگم،حرف بزن… «به خدا غلامتم، شرمندتم، باور کن خودمم نفهمیدم چه کردم باور کن به خدا مثل سگ پشیمونم برو بالاتر بی انصاف به خدا دکتر هرچی شما بگین برین بالاتر اصلا بیا منو بزن ولی گریه نکن به خدا دارم دغ می کنم طاقت دیدن اشکاتو ندارم عزیز دلم بهم فرصت بده به خدا جبران می کنم ولله دکتر خودمم نفهمیدم چرا این کارو کردم یک شماره ای بود و …. لازم نکرده کثافت کاری هاتو باز کنی برای ما فعلا همینکه پشیمونی بسه البته باید برای جبران اقدام کنی این داغ تو دل این دختر رو باید کمک کنیم سرد بشه. چشم دکتر به خدا غلامتم… هرچی بگی می کنم. غلام خانمت باش… من کی ام این وسط؟ چشم دکتر به خدا عزیز دلمه بگو گریه نکنه دنیارو به پاش می ریزم…»

چند هفته ای هرچه در توان داشتم برای هردویشان گذاشتم.طی ماه اول شادابی کلا از چهره زن رفته بود ولی در ماه دوم کمی آرامش چاشنی صورتش بود، بازسازی فرد خیانت دیده کمی زمانبر است.
اعتماد لعنتی آجر به آجر در طی سالیان ساخته می شود اما به یکباره در کمتر از چند ثایه فرو می ریزد تجربه اش را داشتم، خیانت را نمی گویم ریزش اعتماد را می گویم. هوا بس ناجوانمردانه سرد می شود راستش را بخواهید قد همه این ۷ سال در همین یک ماه پیر شده بود اوایل ماه سوم رو به سردی گذاشته بود و داشت آن می شد که باید می شد.

اواسط ماه سوم یک روز به یکباره همان دخترک روز اول را دیدم همون که ۳ ماه پیش برای اولین بار دیدمش با همان صورت به همان داغی با همان غم البته کمی بیشتر کمی بهم ریخته تر وقتی دیدمش مقابلش ننشستم چون ترسیدم حدس می زدم مرد دوباره اشتباهی کرده به مراتب بدتر از قبل بار دوم آن هم به فاصله سه ماه سخت روی داستان خیانت کار می کنم اما سخت.
ساکت نشسته بود مات و مبهوت پرونده اش را بازکردم و گوشه اش نوشتم فاتحه مع الاخلاص والصلوات «می دونین با کی بوده؟ یک چیزایی گفته بود مگه فرقی هم می کنه؟ آره فرق می کنه من دیروز ی چیزی رو از تو گوشیش فهیمدم. مگه گوشیش رو چک می کنی؟ آره هر روز، بعد اون ماجرا هر روز. کار خوبی نمی کنی ها! به نظرت دکتر الان بحث ما اینه؟ نه، ببخشید راحت باش. دیروز فهمیدم ۳ ماه پیش با یه فاحشه سکس کرده یکی از این هرزه های خیابونی. مگه فرقی هم می کنه؟ خب هر مردی که با زن شوهردار و هر زنی که با یه مرد زن دار وارد رابطه بشه، به شرطی که بدونه یه فاحشه است به نظرم…. غیر اینه؟» کلا سکوت کرد عمیقا داشت به جملم فکر می کرد این رو از راست راست تو چشام زل زدنش فهمیدم منم سکوت کردم… یعنی واقعا فرقی نمی کنه همسر آدم با کی باشه؟ کلا که همسر آدم باید با خود آدم باشه البته اگه آدم باشه ولی حالا اگر بنا به دلایلی یه غلطی کرد دیگه داستان یک مقدار خیلی فرق نمی کنه و باید به فکر ترمیم بود. کمی ارامش می گیرد نمی داند خوشحال است یا ناراحت، گپ و گفتی می کنیم حالش بهتر می شود یاد قانون مورفی می افتم… مردک حالش بدتر از قبل است، نمی داند چه کند انگار ۳ ماه رشته پنبه شده است. خانم را دقایقی بیرون می کنم مرد داخل می شود می نشیند گریه می کند درکش می کنم شاید هم درکش نمی کنم بغلش می نشینم دستانش را می گیرم خطا کرده آری… خدا می بخشد… انسان هم می تواند ببخشد… آدمی جایزالخطا نیست ممکن الخطاست. «تموم شد دکتر؟؟ نه گلم سر بیگناه پای دار می ره بالای دار نمی ره. چه عجب بعد ۳ ماه یه بار ی حرف خوب به ما زدی.» به چشمانش نگاه می کنم هر دو لبخند می زنیم من شیرین او تلخ دوباره هر چه در توان داشتم برایشان گذاشتم عمرشان دراز باد…تمام.

پی نوشت یک: نوع برخورد روان شناس در هر خیانت می تواند متفاوت باشد در خیانت نمی توان یک نسخه واحد برای همه پیچید باید زن را دید مرد را هم دید نوع خیانت را دید و حد خیانت را دید همه مسائل حاشیه ای را بررسی کرد و سپس درمان و یا ختم درمان نمود.
پی نوشت دو: قانون مورفی: طبق این زبانزد همیشه همه چیزها در بدترین و نامناسبترین زمان به خطا می‌روند و کارها را لنگ می‌گذارند. معمولاً هنگامی که شخصی همواره بدشانسی می‌آورد او را مشمول قانون مورفی می‌نامند.
پی نوشت سه: عین این کمک را به مردی که خانمش به او خیانت کرده کرده ام، برایم زن و مرد ندارد داستان خیانت داستان خیانت است. تازه به مردها معمولا سخت تر می گیرم چون برخی مردها با خیانتشان هم به خود و خانواده ضربه می زنند و هم به دین.

نکات طلایی درباره رابطه زناشویی را می توانید در مقاله دانستنی های زناشویی مطالعه کنید.

اگر شما هم نیاز به مشاوره خیانت دارید با خانم پریسا دیندار مشاور خیانت در ارتباط باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *