368 بازدید ::: 2:20 ::: ۱۴۰۳/۰۳/۰۹

غار نشینی یک مرد

غارنشینی یک مرد چیست و چه زمانی باید آن را یک تهدید برای زندگی مشترک به حساب آورد؟

در زندگی زناشویی گاهی شرایطی به وجود می آید که مردان در لاک تنهای و غار خود فرو رفته و از شریک زندگی خود و حتی فرزندان دوری می گزینند. بسیاری از بانوان به مرکز مشاوره در مشهد مراجعه کرده و از دوری گزیدن همسرانشان ابراز نگرانی می کنند. در این مقاله درباره این رفتار مردان بیشتر صحبت می کنیم.

غارنشینی یک مرد

غارنشینی یک مرد

غارنشینی یک مرد

اگر همسر شما مدتی است گوشه گیر شده و با شما ارتباط صمیمی برقرار نمی کند و از شما دوری می کند. نگران نشوید این یک حالت طبیعی و گذراست و باید به مرد زمان دهید تا دوباره به حالت عادی بازگردد. هرچه در این دوران بیشتر اجازه دهید مرد با خودش خلوت کند مدت زمان غارنشینی کوتاه تر خواهد شد و هرچه از او بیشتر انتقاد کنید و اصطلاحا به پروپای او بپیچید او بیشتر در این حالت فرو خواهد رفت.

چه زمانی غارنشینی نگران کننده است.

اگر شریک زندگی شما برای همیشه تنها بودن را ترجیح دهد و بین زمان هایی که تنها است و زمان هایی که باید با شما وقت بگذراند نتواند توازنی برقرار کند جای نگرانی دارد.

یک دلیل نگران کننده دیگر این است که همسر شما بدون هیچ گفت و گو و اطلاعی غیبش می زند و زمانی که شما از بی خبری گله و شکایت می کنید و علت را جویا می شوید شما را نسبت به تکرار دوباره این رفتار تهدید می کند.

اگر رفتار او با شما به گونه ای است که حس می کنید نادیده گرفته می شوید و میبینید که تمام وقت های بی کاری را با دوستانش می گذراند و درخواست شما مبنی بر باهم بودن را رد می کند باید به یک مشاور خانواده در مشهد مراجعه کنید.

اگر یک مرد درخواست کرد مدت زمانی تنها باشد ایرادی ندارد اما اگر پس از بازگشت تغییری در رفتار و حرف های او مشاهده کردید مسئله را جدی بگیرید. معمولا مردان زمانی که از غار تنهایی خود بازمیگردند روحیه ای شاد تر و سرحال تر خواهند داشت اما اگر چنین چیزی را مشاهده نکردید نگران رابطه خود باشید.

و به طور کلی اگر می بینید همسر شما زمان هایی که باشماست هیچ حس خوشحالی ندارد و تا جایی که می تواند غار تنهایی خود را انتخاب می کند و از آن حالت لذت می برد باید مراقب باشید و دوری گزیدن و بی احساسی را با غارنشینی یک مرد اشتباه نگیرید.

نشانه های یک غارنشینی مثبت یک مرد

برقراری تناسب بین زمان های تنهایی و وقت گذراندن با شما

به راحتی به شما اعلام می کنند که نیاز به مدت کوتاهی تنهایی دارند.

این اطمینان را به شما می دهند که شما در اولویت او هستید.

وقتی از غارنشینی یک مرد تمام می شود همه حس ها مانند قبل است و حتی عمیق تر هم شده است.

وقتی شریکتان وقتش را در تنهایی می گذراند می دانید که او کار مثبتی انجام میدهد که موجب می شود انسان بهتری باشد

در سایر اوقات به اندازه کافی با یکدیگر وقت می گذرانید

حس دوست داشتن را به طور مداوم به شما القا می کند.

 

 

نظرات

2 نظر برای “غار نشینی یک مرد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *