779 بازدید ::: 12:23 ::: ۱۴۰۳/۰۳/۰۹

سومین دوره زیستن زندگی نزیسته

درود و ادب مهربان به مهرهای نازنین. از اینکه وارد لینک دوره شدید از شما متشکرم. من دکتر ابوالفضل سعادتی هستم، متخصص مشاوره و درمانگر وجودی. با من همراه باشید تا دوره زیستن زندگی نزیسته را به صورت کامل به شما معرفی کنم.

دوره زیستن زندگی نزیسته چیست؟

ما در این دوره چه چیزهایی یاد خواهیم گرفت؟ 

چرا باید به همچین دوره ای قدم بگذاریم؟؟؟

در پایان این دوره چه تغییری در زندگی ما رخ خواهد داد؟؟

برای پاسخ به این سوال ها با من همراه باشید… ابتدا این فیلم را با هم ببینیم

پس تا حدودی می توان گفت، که یه جورایی همه چیز ما ربط داره به طرحواره هامون… لذا اگر بخوایم موفق بشیم باید روی اون ها کار کنیم و حداقل حداقل حداقل بشناسیمشون… درمانش پیشکشمون…

 

خب حالا، اول بگو ببینیم طرحواره چی هست؟

فروید، پدر علم روانکاوی، می گوید شخصیت انسان در ۵ سال اول زندگی اش شکل می گیرد…. علاوه بر این ۵ سال، در ادامه زندگی به همه ما، دردها و رنج هایی تحمیل شده که به راحتی نتوانسته ایم از آن ها عبور کنیم…. این دردها و رنج ها که عمدتا ریشه در کودکی ما دارد، باعث می شود ما از توان زندگی کردن در حال محروم شویم…حالا و مبتنی بر این مقدمه طرحواره ها، الگوها یا درون مایه های عمیق و فراگیری هستند که از خاطره ها، هیجان، شناخت واره ها و احساس های بدنی تشکیل شده اند، در دوران کودکی و نوجوانی شکل گرفته، به عنوان الگوهایی برای پردازش تجربیات بعدی به کار گرفته شده (رافائل، بانگ و برتیشن، ۲۰۱۱؛ به نقل از دارایی، برجعلی و اعظمی، ۱۳۹۳)، و می توانند استرس، نگرش ناکارآمد، سبک تبینی بدبينانه، ناامیدی و درماندگی را در موقعیت ها و رویدادهای مختلف زندگی فعال کنند و منجر به اشكال مختلفی از آشفتگی های روان شناختی نظیر افسردگی، اضطراب، عدم توانایی شغلی، سوء مصرف مواد، تعارضات بین فردی، اختلال های شخصیت و بسیاری از اختلال های مزمن روانی شوند (روفلکس، اونکلس و موریس، ۲۰۱۳).

 

خودمونی تر نمیشه بگین طرحواره ها و کلا دوره زیستن یعنی چی؟

خیلی از ما تو رفتارامون گیر داریم… مثل عقده ای ها رفتار می کنیم…. دوره زیستن زندگی نزیسته، حل و فصل عقده ها و مشکلات دوران کودکی تا بحال هست…. اینکه گاهی نمی دونیم چمونه!!! یعنی دقیقااا طرحواره… اینکه گاهی وقت ها به عزیزانمون می گیم می دونم باید چیکار کنم ولی نمی کنم دقیقا یعنی طرحواره… دوره زیستن یعنی رفع و رجوع تله های زندگی و یا حداقل آشنایی با آن ها برای جلوگیری از تکرارشان در روزگار جوانی و میانسالی. حداقل تلاشی است برای شناساندن و درمانشان.

 

روند برگزاری دوره چگونه خواهد بود؟

همانطور که گفته شد، ما در دوره زیستن، به ۱۱ طرحواره به صورت تخصصی خواهیم پرداخت… هر طرحواره در یک جلسه ۲ ساعته به صورت مفصل بحث خواهد شد… حدود ۵ جلسه هم، به مسائل پیرامونی زندگی خواهیم پرداخت تا حال فرد از اساس دچار تغییرات اساسی بشود… این ۱۶ جلسه، در ۱۶ هفته متوالی، هر هفته شنبه ها، ساعت ۱۸ الی ۲۰ در محل موسسه دکترسعادتی، برگزار خواهد شد…

 

۲ ساعت تدریس، پشت سرهم؟؟خسته می شیم که؟!

علاوه بر جذابیت کلاس بواسطه چالش های موجود، همواره از تدریس های پی در پی فراری بوده و هستم… اینکه مدرس، متکلم وحده باشد و باقی همه شنونده غیرفعال… لذا نه تنها به صورت فرد به فرد در کلاس درگیر خواهیم بود و کلاس لزوما مدرس محور نخواهد بود بلکه جهت رفع خستگی شرکت کنندگان، همواره در میانه تدریس، با چاشت های مختلف، از دوستان پذیرایی به عمل خواهد آمد.

 

در پایان دوره چه چیزهایی عاید ما خواهد شد؟

پس از شناخت طرحواره ها، ما توان این را داریم که بدانیم، ریشه بسیاری از مشکلاتمان چیست؟ بسیاری از سوالاتمان همچون چرا اکثرا جذب افراد بی مهر و عاطفی می شویم؟ چرا عزیزانمان به ما توجه کافی ندارند؟ چرا اینقدر احساس بی ارزشی می کنیم؟ واقعا نمی شد بیشتر دوستمان داشته باشند؟ چرا خواسته های دیگران مقدم تر از خواسته های خودم هستند؟ چرا اینقدر من از خود گذشته هستم؟ از آینده نگرانم!؟ و بسیاری از سوالات از این دست پاسخ داده خواهد شد… لذا به راحتی می توان گفت که در پایان این دوره، شما با زندگی به صورت بهتری کنار خواهید آمد و درد و رنج های زندگی کمی برایتان قابل تحمل تر خواهد شد… در واقع خودمانی ترش این است که شما پوست کلفت تر خواهید شد، چون عملا می دانید ریشه مشکل کجاست.

 

ظرفیت چند نفر خواهد بود؟؟

کل ظرفیت کلاس، ۲۵ نفر خواهد بود که معمولا بواسطه مسائل مختلف، همواره با ۲۰ نفر تشکیل می شود. جلسات به صورت محرمانه خواهد بود و در صورت غیبت در جلسه ای به واسطه عذری موجه، صوت جلسات فقط و فقط در اختیار فرد شرکت کننده قرار خواهد گرفت. 

 

فرصت ثبت نام را از دست ندهید… همین حالا برای ثبت نام اقدام کنید

 

پوستر سومین دوره

دوره های گروهی مشاوره

 

در ادامه، جهت تصمیم گیری بهتر شما عزیزان، نظر برخی شرکت کنندگان در دوره را با هم می بینیم. 

نظرات

2 نظر برای “سومین دوره زیستن زندگی نزیسته”

  1. صادق سرافراز گفت:

    تا کی واسه ثبت نام وقت داریم

    1. دکتر ابوالفضل سعادتی گفت:

      تا نهایت آخر هفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *