241 بازدید ::: ۵:۱۲ ::: ۱۳۹۷/۰۹/۱۱

تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی کودک
دسترسی راحت و آسان کودکان به ابزارهای اطلاعاتی در عصر ارتباطات ، آموزش تربیت جنسی را به مهمترین بخش از مهارت های مورد نیاز والدین امروزی تبدیل کرده است .

سوالات پدران و مادران درباره تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی کودک یکی از مهمترین و حساس ترین مباحث در حوزه های تربیت است چرا که نقش مهمی در آینده و سعادت و شقاوت کودک را دارد. تلویزیون، ماهواره و اینترنت، از ویژگی های دوره ای ست که در آن زندگی می کنیم و طبیعی است که باید آگاهی و تربیت جنسی را از طریق صحیح به فرزندان منتقل کنیم.تربیت جنسی

تربیت جنسی

عصر اطلاعات است و سرعت، و بچه های ما فرزندان همین دوره و زمانه هستند. به نحوی که دیگر به راحتی نمی توان سرنوشت آنها را از همان کودکی تا بزرگسالی و پیری خواند. دنیا پیچیده شده و آلوده. و از خیلی ها می شنویم که پیچیدگی و آلودگی دنیای مدرن را بهانه می کنند، برای توجیه ناآگاهی شان از چیزهایی که باید به فرزندان شان بیاموزند.

آموزش دادن به کودک در خصوص تربیت جنسی در تمامی مرحله های سنی باید صورت پذیرد. به سن خاصی نمی توان اکتفا کرد. از دوران پیش از دبستان، دبستان، دوران بلوغ، جوانی، میانسالی و حتی سالمندی این آموزش ها لازم است. البته شکل آن در هر دوره دارای تفاوت هایی است.

برخی آسیب ها علاوه بر این که جسم کودک را به شدت تهدید می کند، سلامت روان او را هم با مشکلات جبران ناپذیری روبرو خواهد کرد موضوع آسیب های جنسی از همین دسته است. آثار این زخم های روانی می تواند سال های سال در وجود فردی که مورد سوء استفاده قرار گرفته، باقی بماند. تربیت جنسی شیوه پیشگیرانه ای است که برای ایمن نگه داشتن کودک و اجتناب از مصائب و گرفتاری های بعدی مطرح می شود.

پاسخ به دو سوال سرنوشت ساز پدران و مادران درباره تربیت جنسی کودکان

بعضی از جوامع توانسته اند با مسئله تربیت جنسی کودکان به شکلی علمی و عملی برخورد کنند اما در کشور ما به دلایلی این مهم اتفاق نیفتاده است. به هر حال، دیگر زمان پرده پوشی، نگاه حذفی و پاک کردن صورت مسئله به پایان رسیده چرا که دسترسی آسان و چه بسا افسارگسیخته کودک به ابزارهای ارتباطی موجب گشته تا آن ها خیلی زودتر از گذشته با مسائل جنسی آشنا شوند؛ بنابراین آموزش های تربیت جنسی را می توان بخشی از مهارت های مورد نیاز والدین امروزی دانست.

نظرات

پاسخی بگذارید